در کوتاه مدت سطح 2000 هزار دلار مانعی برای طلا است

در کوتاه مدت سطح 2000 هزار دلار مانعی برای طلا است

در حالیکه بازار طلا فیوچرز بهترین عملکرد ماهانه خود را در بیش از هشت سال را ثبت کرد و اگرچه انتظارات شدیدی در بین سرمایه گذاران خرده فروشی برای افزایش قیمت وجود دارد ، اما احساسات در بین تحلیلگران وال استریت شروع به تغییر می کند. تاریخ ثبت: (1399/05/11 )  تاریخ بروزآوری: (1399/05/11 )

نظر سنجی آینده طلا

در آخرین بررسی هفتگی طلای کیتکو نیوز مشحص شد ، در حالی که اکثر تحلیلگران وال استریت ها هنوز هم برای هفته آینده انتظار افزایش قیمت طلا را دارند ،اما  احساسات صعودی در نزدیک به پایین ترین سطح دو ماه خود رسیده است. در مقام مقایسه ، احساسات صعودی در این نظرسنجی در ابتدای ماه ژوئیه بالاترین رکورد را  تجربه کرد.

با نگاهی به سمت خرده فروشی( مین استریتی ها) ، سرمایه گذاران نه تنها بر روی طلا دیدگاه صعود شدیدی دارند ، بلکه ثبت اوج های  قیمتی تمام دوران علاقه جدیدی به بازار را جلب می کند.در نظر سنجی آنلاین بین سرمایه گذاران خرد احساسات کلی این گروه به بالاترین سطح خود در 2 سال گذشته رسیده است  .

در آخرین نظرسنجی کیتکو در حالی که احساسات صعودی در بین تحلیلگران ( وال استریتی ) کاهش یافته است ، اما تنها تعداد معدودی از شرکت کنندگان دیدگاهی نزولی داشتند .... بسیاری از این تحلیلگران پتانسیل اصلاح قیمت کوتاه مدت را پیش بینی کرده و  می گویند که هنوز دلیل اساسی ( فاندامنتال )زیادی وجود دارد که چرا قیمت طلا باید به بالاتر از 2000 دلار در هر اونس صعود کند .

یوگن وینبرگ، رئیس بخش تحقیقات کالایی در کومرزبانک گفت: "قیمت ها بیش از حد داغ  شده اند ( رشد کرده اند) و 2000 دلار می تواند یک سطح جذاب برای سودگیری سرمایه گذاران باشد ، اما سیاست های سست پولی در سطح  جهان و استهلاک ارزش ارز همچنان به حمایت از قیمت ها در ادامه سال ادامه می دهد."

17 متخصص وال استریت در نظرسنجی این هفته شرکت کردند ، 10 نفر یا معادل 59 درصد افزایش قیمت طلا در هفته آینده را پیش بینی کردند...سه تحلیلگر یا 18 درصد قیمت های پایین تری را می دیدند. در همین حال ، چهار تحلیلگر ، یا معادل 24درصد اعتقاد داشتند با بازاری سایدوی ( نوسان در سطوح قیمتی فعلی و بدون انتخاب مسیری صعودی و یا نزولی ) رو به رو خواهیم بود .

در نظرسنجی آنلاین مین استریتی ها ، در مجموع 2075 رای به دست آمد. از این تعداد ، 1375 پاسخ دهنده یا معادل  66 درصد ، به افزایش قیمت طلا در هفته آینده اعتقاد داشتند... 385 نفر یا 19 درصد بازاری کاهش را پیش بینی کردند  ، در حالی كه 315 رای دهنده یا 15 درصد روند بازار را خنثی می دیدند .

 

بلوک بزگرتر وال استریت و مین استریت برای هفته معاملاتی که در حال حاضر به پایان رسیده انتظار داشتند که قیمت ها صعود کنند و این گروه نا امید نشدند. در ساعت 12 بعد از ظهر طلای معاملات آتی بازار  Comex ،تحویلی در دسامبر به قیمت 1.990 دلار در هر اونس معامله می شد ، که در مقایسه با هفته گذشته نزدیک به 5 درصد رشد داشت. این دومین هفته متوالی است که طلا صعودی 5 درصدی ثبت کرده است.

جورج گرو ، مدیرعامل آر بی سی ولتس منیجمن ، گفت با توجه به شتاب شدید بازار ، در کوتاه مدت افت قیمت های طلا دشوار است .

وی گفت: "در حال حاضر طلا تنها پناهگاه امن سرمایه برای افرادی با  دارای های ارزی مختل ( از نظر نوسان و استهلاک )شده است."

با این حال ، گرو  افزود که در محیط فعلی تجارت طلا دشوار خواهد بود ،زیرا نوسانات با افزایش قیمت ها به سطوح رکوردی افزایش می یابد..... وی گفت: سرمایه گذاران باید دیدگاه استراتژیک بیشتری داشته باشند و در کف های قیمتی خرید و در رالی های  قیمتی سود گیری کنند  .

فیلیپ استریل ، استراتژیست ارشد بازار در Blue Line Futures نیز همچنین به سرمایه گذاران توصیه می کند که در کف و افت های قیمت اقدام به خرید کنند.... وی افزود که اصلاحات کم عمق قیمت موجود در بازار نشانه قدرت اساسی و فاندامنتال است.

وی گفت: "من فکر نمی کنم شما باید بالای 2000 هزار دلار در هر اونس خرید کنید.. شما ریسک خرید در بالاترین سطح را خواهید داشت .( منظور احتمال افت قیمت ). " "به دنبال خرید در کف های قیمت حدود 1900 دلار باشید."

تحلیلگرانی که روند بازار را خنثی می دیدند گفتند که 2000 دلار نماینده یک مانع بزرگ در کوتاه مدت است.

لوكمان اتونگا ، تحلیلگر ارشد در  FXTM گفت: طلا می تواند بازارها را با گذر و فتح سطح 2000 دلاری در هفته آینده غافلگیر كند. "با این وجود ، فلز زرد به نظر در شرایط خرید بیش از حد سنگین ( اشباع) رسیده و ممکن است لازم باشد قبل از به چالش کشیدن بالاترین قیمت جدید تمام تاریخ خود کمی عقب نشینی قیمتی داشته باشد  ."

تحلیلگران با دیدگاه کاهشی گفتند که طلا تبدیل به یک تجارت شلوغ شده .( پر ازدحام است )

فرانک مک گی ، فروشنده فلزات گرانبها در Alliance Financial گفت: "تمام جهان می خواهد در بازار طولانی مدت طلا باشد."