اخبار ممنوعیت تبادل ارزهای دیجیتال فضاسازی رسانه‌ای‌ست.

اخبار ممنوعیت تبادل ارزهای دیجیتال فضاسازی رسانه‌ای‌ست.

هفته پیش شرکت خدمات پرداخت شاپرک در نامه ای اعلام کرد کلیه پذیرندگان کالا و خدمات مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران، باید خدمات درگاه پرداخت را لغو کنند. این شرکت از وب‌سایت‌های ارائه‌دهنده خدمات خریدوفروش ارزهای دیجیتال به‌عنوان یکی از همین کسب‌وکارها یاد کرد.در پی این نامه انجمن های بلاک چین، فین تک ایران ونظام صنفی پیرامون حواشی اخیر مبنی بر احتمال مسدودسازی درگاه‌های بانکی وب‌سایت‌های خرید و فروش ارزهای دیجیتال، بیانیه‌ای مشترک منتشر کردند. تاریخ ثبت: (1399/12/19 )  تاریخ بروزآوری: (1399/12/19 ) این مطلب را با دوستان خود در واتساپ به اشتراک بگذارید.

امروز ۱۸ اسفند ۹۹ صرافی ایرانی کوین نیک در بیانیه ای از کاربران خواست تا اسیر فضاسازی‌های رسانه‌ای نشوند و رفتارهای عجولانه انجام ندهند.

در متن این بیانیه آمده است:

باتوجه به اخبار اخیر و حواشی ایجاد شده پیرامون ممنوعیت تبادل رمزارزها و بسته شدن درگاه‌های پرداخت، لازم دانستیم توضیحات مهمی را به اطلاع کاربران محترم برسانیم.

استارتاپ‌های حوزه فناوری مالی و به‌ویژه ارزهای دیجیتال همواره تلاش کرده‌اند ضمن رعایت قوانین جاری کشور، در مسیر نوآوری، ارتقای اقتصاد کشور و کمک به مردم فعالیت کنند. کوین‌نیک نیز از این قاعده مستثنی نبوده و از ابتدا زیربنای فعالیت ما حرکت در راستای قوانین جمهوری اسلامی ایران بوده است. در این مسیر از هیچ تلاشی دریغ نکرده‌ایم و همیشه به‌دنبال قانونمند‌سازی حوزه ارز دیجیتال در کشور بوده‌ایم.

در ادامه این بیانیه میخوانیم:

از زمان شروع فعالیت کوین‌نیک به شکل رسمی، الزامات قانونی فعالیت در حوزه ارزهای دیجیتال را انجام داده‌ایم. همچنین به عنوان یک شرکت فعال در زمینه خرید و فروش ارز دیجیتال، همواره شفافیت مالی را در دستور کار خود قرار داده‌ایم. رسالت ما این است که با رعایت تمام و کمال قوانین جمهوری اسلامی به حرکت خود ادامه دهیم و برای قانونمند‌سازی این حوزه و رفع نیاز مردم تمام توان‌مان را به کار بگیریم. یکی از مهم‌ترین تلاش‌های مجموعه کوین‌نیک در این راستا، احراز هویت دقیق و بدون اغماض کاربران بوده است تا از هیچ منشا غیرقانونی سرمایه‌ای وارد سیستم مالی ما نشود.

باتوجه به ماهیت غیرمتمرکز بودن ارزهای دیجیتال، هیچ ابزار بیرونی برای مسدود کردن و دسترسی به سرمایه در بلاکچین وجود ندارد و عملا این کار غیرممکن است. از طرفی ارزهای دیجیتال کاربران پلتفرم کوین‌نیک مارکت، به صورت ذخیره‌سازی سرد نگهداری می‌شود و بابت بلوکه شدن سرمایه کاربران محترم، جای هیچ نگرانی نیست و همه چیز طبق روال گذشته درحال انجام است.

همچنین کوین نیک اعلام کرد:

اخباری که درباره ممنوعیت تبادل ارزهای دیجیتال پخش شده، صرفا یک فضاسازی رسانه‌ای‌ست و در گذشته هم شاهد چنین شیطنت‌هایی بوده‌ایم. دلیل چنین اتفاقاتی عدم وجود صنف مشخص برای این حوزه و نبود هماهنگی بین نهادهای تصمیم‌گیرنده است. در بیانیه اخیر بانک مرکزی نوشته شده که سایت‌های مبادله رمزارزها مجوز ندارند. این موضوع چیز جدیدی نیست و قبلا نیز بارها عنوان شده است. اما نبود مجوز به خاطر آن است که اصولا هیچ قانون و مجوزی تصویب نشده است. لذا عدم وجود مرجعی برای تخصیص مجوز، منجر به چنین شرایط شده و نداشتن مجوز یک امر بدیهی است. اما این خلا قانونی به این معنی نیست که مجموعه کوین‌نیک در راستای قانون فعالیت نکند؛ ما همواره به وظایف قانونی خود پایبند بوده‌ و با نهادهای قانون‌گذار از جمله بانک مرکزی همکاری‌های لازم را انجام داده‌ایم. تمام تلاش ما این بوده که در مسیر ایجاد ساز و کار قانونی برای استفاده از تکنولوژی حرکت کنیم تا زندگی را برای هموطنان‌مان راحت‌تر و زیباتر کنیم.

ما به کاربران محترم اکیدا توصیه می‌کنیم که اسیر فضاسازی‌های رسانه‌ای نشوید و رفتارهای عجولانه انجام ندهید. با آگاهی از حقوق شهروندی عمل کنید و مطمئن باشید کوین‌نیک نیز از حق خود و شما دفاع خواهد کرد. لازم به ذکر است تاکنون هیچ تغییری در شرایط و قوانین مبادلات ارز دیجیتال اتفاق نیفتاده و همچنان طبق روال گذشته به فعالیت خود ادامه می‌دهیم. در صورت بروز هرگونه تغییر در قوانین و مصوبات، حتما به استحضار شما عزیزان می‌رسانیم.

ما برای ایران‌مان سربلندی، برای هموطنان‌مان شادی و برای همه انسان‌های روی زمین دل خوش می‌خواهیم.

برچسب: ارزدیجیتال; بیت کوین; رمزارز
اثر یا گردآوری: میهن سیگنال;منبع: mihansignal.com

 ارزدیجیتال
 بیت کوین
 رمزارز

آخرین مطالب مرتبط: